Başa Dön
Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri

Benego Öğrenme Modeli Testleri

 

Öğrenme modeli, bir insanın bilgiyi en iyi nasıl alıp, anlayıp, hatırladığını gösterir. Her çocuğun kendine özgü bir mizacı ve kişiliği olduğu gibi, öğrenme için de özel bir modeli vardır. New York Saint John’s Üniversitesi Öğrenim ve Öğretim Metotları Merkezi, Amerikan Ulusal Öğrenme Laboratuarı uzmanlarına göre bir çok farklı faktör çocukların öğrenme modelini etkiliyor ve bilgiyi nasıl aldığını, depoladığını ve kullandığını belirliyor.
Yapılan araştırmalara göre; çocukların öğrenme modelleri farklılık göstermektedir. Ebeveyn ve öğretmenlerin en önemli görevi, çocukların en kolay öğrendiği yolu keşfetmelerine, uygun öğrenme malzemelerini temin etmeye ve çalışma ortamının düzenlenmesine yardımcı olmaktır.
Öğretmenin çocukların öğrenme modeli hakkında sahip olduğu bilgi, onların öğrenme, ders çalışma sorunlarına bakışında, onları anlamasında ve onlara yol göstermesinde de oldukça etkilidir. Yapılan araştırmalar, öğrencilerin zor ve yeni bir bilgiyi, öğrenme modeli aracılığıyla kendilerine sunulduğunda ve bu öğrenme modelini çalışma zamanlarında nasıl kullanacaklarını bildiklerinde daha iyi öğrendiklerini; kişisel öğrenme modeline uygun ortamlarda daha fazla başarıya ulaştıklarını göstermektedir.
Benego Öğrenme Modeli Testleri öğrencilerin kendi öğrenme modelini keşfetmelerine, daha etkili ve kolay öğrenme yöntemleri geliştirebilmelerine yardımcı olmaktadır.

TELEFON
Çorum: 0 364 213 2919
ADRES
Çorum: Yeni Yol Mahallesi Gazi Cad. Kesim İş Merkezi Kat 6 No 22/64
EMAIL ADRESLERIMIZ
Çorum: info@impetuspsikoloji.com